Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Chełm Śląski

Program “Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024

Utworzono dnia 24.01.2024

Program “Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024

 

Gmina Chełm Śląski otrzymała dofinansowanie ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego na realizację resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pt. “Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024.

Realizatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmie Śląskim.

 

Dofinansowanie „Asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością” wynosi: 268 100,00 zł i stanowi jednocześnie całkowitą wartość zadania.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.
Program adresowany jest do dzieci do ukończenia 16 roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami zawartymi w pkt. 7 i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz dorosłych osób z niepełnosprawnościami posiadających orzeczenie o znacznym, umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub posiadających orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

 

 

 

Uczestnik Programu za usługi asystenta nie ponosi odpłatności.

Usługi asystenta w całości finansowane są z Funduszu Solidarnościowego.

 

Dofinansowanie projektu: 268 100,00 zł

Całkowita wartość projektu: 268 100,00 zł

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 47

W tym miesiącu: 117

W poprzednim miesiącu: 225

Wszystkich: 16078