Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Chełm Śląski

Świadczenie finansowe dla osób pomagającym obywatelom Ukrainy

Środki finansowe dla osób pomagającym obywatelom Ukrainy


 

Mieszkańcy Gminy Chełm Śląski, którzy zapewniają uchodźcom z Ukrainy zakwaterowanie i wyżywienie mogą otrzymać świadczenie pieniężne w wysokości 40 zł za osobę na każdy dzień.

Świadczenie z założenia będzie wypłacane przez 120 dni.

Warunkiem otrzymania środków finansowych jest złożenie wniosku. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmie Śląskim na jego rozpatrzenie będzie miał miesiąc. Świadczenie jest przyznawane na podstawie wniosku, za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy i wypłacane jest z dołu.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmie Śląskim może uzależnić przyznanie lub wypłatę świadczenia od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Weryfikacji będą dokonywać pracownicy socjalni. Świadczenie nie przysługuje, jeżeli warunki zakwaterowania i wyżywienia zagrażają życiu lub zdrowiu ludzi, lub gdy we wniosku podano nieprawdę.

Jeśli podmiotem zapewniającym zakwaterowanie i wyżywienie jest jednostka organizacyjna, osoba prawna albo przedsiębiorca, wojewoda ma prawo zdecydować o podniesieniu tej kwoty. Może nastąpić to również w przypadku, jeśli zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy zapewnione było przed dniem wejścia w życie ustawy.

 

ZAŁĄCZNIKI:

  • Wniosek do pobrania
    Utworzono dnia 07.11.2022, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
  • Klauzula RODO
    Utworzono dnia 17.05.2022, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: